Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

​Brenda një ditë 575 gjoba për shkelësit e Ligjit antiCovid

11:47 | 27 Shkurt 2021

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 575 gjoba për qytetarë që nuk kanë respektuar ligjin antiCovid-19.

Po ashtu për shkelje të rregullave në trafik Policia në 24 orëshin e fundit ka shqiptuar 1,270 gjoba.

23 persona janë arrestuar, ndërsa kanë ndodhur 22 aksidente me të lënduar dhe 30 me dëme materiale. /Lajmi.net/