​​”American Airlines” pezullon fluturimet drejt Venezuelës – Lajmi.net
​​”American Airlines” pezullon fluturimet drejt Venezuelës
Autori: Lajmi.net BotaLajme 18:57, 15 March 2019
“American Airlines” pezulloi përkohësisht fluturimet e saj me destinacion Venezuelën dhe anasjelltas, për shkak të problemeve të sigurisë, njoftoi sot kompania ajrore amerikane.

“Siguria e stafit dhe pasagjerëve ka qenë gjithnjë prioriteti ynë numër një.’American Airlines’ nuk mund të operojë në shtete që kompania i cilëson si jo të sigurta”, njoftoi kompania, e cila kryen zakonisht tre fluturime çdo ditë nga Majemi (Florida, juglindje) drejt Venezuelës, përfshirë dy me destinacion Karakasin./ATSH/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO