ZYRTARE: Vettel nënshkruan me ekipin e madh nga Formula 1 – Lajmi.net
ZYRTARE: Vettel nënshkruan me ekipin e madh nga Formula 1
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 12:58, 26 August 2017
Sebastian Vettel dhe Ferrari së bashku deri më 2020.

Sebastian Vettel ka nënshkruar kontratë të re me Ferrarrin deri më 2020.

Ekipi nga Maranello ka konfirmuar marrëveshjen e re me ngasësin gjerman, i cili do të jetë pjesë e skuadrës italiane edhe për tri sezone të tjera, përcjell “lajmi.net”.

Katër herë kampioni i botës në Formula 1 ka qenë i vendosur të mbetet në Ferrarri duke u dhënë fund spekulimeve rreth largimit nga ekipi pas përfundimit të këtij edicioni. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Ferrari, Sebastian Vettel

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble