Zyrtare: Vendim i papritur nga FFK për futbollistin e arrestuar të Prishtinës – Lajmi.net
Zyrtare: Vendim i papritur nga FFK për futbollistin e arrestuar të Prishtinës
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 19:35, 3 May 2017
Liiridon Leci është pezulluar nga FFK pa të drejtë lojë deri në kompletimin e lëndës.

Mbrojtësi ishte arrestuar nga policia dhe ishte mbajtur në mbajtje për 48 orë.

“Lojtari i klubit të futbollit FC Prishtina nga Prishtina me numër të librezës sportive  3984 dhe licencuar në Federatën e Futbollit të Kosovës me numër  13, në procedure të inicuar nga ana e Komisionit të Garave, për ndëshkim me karton të kuq  (për manifestim të sjelljeve josportive)  dhe reagime të pamatura dhe të palejuara, pa të drejtë loje deri në kompletimin e lëndës – provave për të gjitha ndeshjet zyrtare sipas radhës të organizuara nga ana e Federatës së Futbollit të Kosovës”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Futbolli Kosovar

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown