ZYRTARE: Valdet Rama në Superligën e Kinës (FOTO) – Lajmi.net
ZYRTARE: Valdet Rama në Superligën e Kinës (FOTO)
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliMerkatoSport 16:54, 8 July 2017
Kosova ka aq shumë futbollistë sa për të dërguar edhe në Kinë.

Është së fundi Valdet Rama, që ka zgjedhur që karrierën ta vazhdojë në elitën e futbollit kinez.

Sulmuesit nga Kosova në fund të stinorit i ka skaduar kontrata me Wurzberger Kickers, skuadër kjo që ra në ligën e tretë gjermane.

29 vjeçari nga Mitrovica ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me skuadrën Yanbian FC.

Në të kaluarën Rama ka veshur fanellat e skuadrave si Hannover 96, Munich 1860, Orebro dhe Valladollid. Ai po ashtu ka edhe 15 ndeshje të zhvilluara me Kombëtaren Shqiptare./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Valdet Rama

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool