ZYRTARE: Shevchenko publikon listën për ndeshjen kundër Shqipërisë – Lajmi.net
ZYRTARE: Shevchenko publikon listën për ndeshjen kundër Shqipërisë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 12:35, 16 May 2018
Më poshtë është lista me emrat e lojtarëve të grumbulluar nga Kombëtarja ukrainase.

Zyrtarizohet lista e lojtarëve të grumbulluar nga Kombëtarja e Ukrainës për ndeshjet miqësore që do të luaj gjatë muajit qershor, ku njërën prej këtyre përballjeve e ka kundrejt Kombëtarës së Shqipërisë.

Në listën e trajnerit Andriy Shevchenko binte ne sy grumbullimi i 19-vjeçarin, Nikolai Shaparenko që luan me Dynamo e Kievit.

Më poshtë është lista me emrat e lojtarëve të grumbulluar nga Kombëtarja ukrainase.

Portierë: Andri Pjatov (Shakhtar Donjetck), Denis Bojko (Dinamo Kiev), Andrey Lunin (Zoria).

Mbrojtës: Jaroslav Rakitski, Bogdan Butko, Sergej Krivtsov, Mikola Matvijenko (Shakhtar Donjetck), Mikita Burda, Artem Shabanov (Dinamo Kiev), Aleksander Karavajev (Zoria), Eduard Sobol (Slavia Pragë).

Mesfushorë: Viktor Tsigankov, Vitali Bujalski, Vladimir Shepelev, Nikolai Shaparenko (Dinamo Kiev), Taras Stepanenko, Viktor Kovalenko, Marlos (ShakhtarDonjeck), Andri Jarmolenko (Borusia Dortmund), Jevhen Konoplianka (Shalke), Ruslan Malinovski (Genk), Oleksandr Zinçenko (Mançester Siti).

Sulmues: Artem Biesiedin (Dinamo Kiev), Roman Jaremçuk (Gent), Evgeni Seleznev (Akhisar Beledispor).

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO