ZYRTARE: Michy Batshuayi transferohet në La Liga – Lajmi.net
ZYRTARE: Michy Batshuayi transferohet në La Liga
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliPremier LeagueSport 16:57, 10 August 2018
Michy Batshuayi është bërë me skuadër të re.

Sulmuesi belg në sezonin e ri do të mbajë veshur fanellën e skuadrës spanjolle, Valenica.

Në një komunikatë të lëshuar nga Valencia, thuhet se kanë arritur marrëveshje me Chelsea për huazimin një vjeçar të Michy Batshuayi.

“Valencia këtë të premte ka arritur marrëveshje me Chelsea për transferimin e Michy Batshuayi deri në fund të sezonit”, thuhet në njoftimin e skuadrës spanjolle.

24 vjeçari belg, pjesën e dytë të sezonit të kaluar ka qenë pjesë e Borussia Dortmundit në Bundesligë, ku ka realizuar edhe shtatë gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO