Zyrtare: Mësohet data se kur do të lansohet OnePlus 6 – Lajmi.net
Zyrtare: Mësohet data se kur do të lansohet OnePlus 6
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 16:53, 13 January 2018
CEO i OnePlus Pete Lau ka konfirmuar tashmë se një smartphone i ri do të lëshohet nga mesi i vitit. Kjo do të mbështetet në Snapdragon 845 nga Qualcomm.

OnePlus 6 do të lëshohet në qershor dhe mundësohet nga Snapdragon 845 i Qualcomm. CEO i OnePlus Pete Lau në një intervistë me Cnet ka thënë: “Asnjë datë ose emër i saktë ende nuk është përcaktuar. Megjithatë, do të vijë në rrjedhën e tremujorit të dytë, i cili përfundon më 30 qershor, në treg, transmeton lajmi.net.

Se OnePlus 6 do të prezantohet në qershor, ishte tashmë e dukshme nga një listë e zbuluar kohët e fundit. Kjo do të listojë të gjitha modelet smartphone, të cilat do të paraqiten vitin e ardhshëm me një Snapdragon 845.

Lista gjithashtu tregon një OnePlus 6T të mundshëm në dhjetor, por sipas Lau kjo ende nuk është vendosur.

Hapur në tregun e SHBA

Prodhuesi kinez është gjithashtu i hapur për një partneritet me operatorët celularë të SHBA. “Nëse mundësia e duhur vjen në kohën e duhur, ne jemi shumë të lumtur për eksperimentet”, thotë Lau. Nëse një mundësi e tillë do të lindë kaq shpejt për OnePlus, mund të shikohet. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO