ZYRTARE: Mateo Kovacic lojtar i Chelsea – Lajmi.net
ZYRTARE: Mateo Kovacic lojtar i Chelsea
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 11:09, 9 August 2018
Mesfushori kroat, Mateo Kovacic, ka kompletuar transferimin një vjeçar te Chelsea.

Reprezentuesi kroat në sezonin e ri do të vesh fanellën e ‘Bluve’ të Londrës.

Chelsea në faqen zyrtare të klubit shprehet e kënaqur me arritjen e marrëveshjes për transferimin e Kovacic.

24 vjeçari i është bashkuar Chelsea me formulën e huazimit një vjeçar.

“Jam më të vërtet i lumtur që jam këtu në Chelsea. Është një ndjenjë e mahnitshme”, ka deklaruar Kovacic.

“Do të përpiqem të bëjë më të mirën për këtë klub. Kjo është një ligë e re për mua, fillimi është gjithmonë i vështirë, por jam i sigurt se trajneri dhe shokët e rinj do të më ndihmojnë dhe pres një sezon të mirë”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO