ZYRTARE: Marco Reus vazhdon kontratën me Dortmundin – Lajmi.net
ZYRTARE: Marco Reus vazhdon kontratën me Dortmundin
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:34, 9 March 2018
Marco Reus do të mbetet pjesë e Borussia Dortmundit.

Reprezentuesi gjerman ka shuar gjitha spekulimet rreth së ardhmes së tij, duke nënshkruar kontratë të re me skuadrën gjermane.

Borussia Dortmund në faqen zyrtare të klubit, ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Reusin për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2023.

Reus 28 vjeçar, është pjesë e Dortmundit që nga viti 2012, ku në 129 paraqitje ka shënuar 59 gola.

Për Reus, interesim kanë shprehur Milani, Tottenhami dhe Liverpooli./Lajmi.net/

rrr

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO