ZYRTARE: Llullaku nënshkruan me klubin e ri – Lajmi.net
ZYRTARE: Llullaku nënshkruan me klubin e ri
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 14:09, 13 February 2018
Sulmuesi shqiptar, Azdren Llullaku do të mbajë mbi shpinë fanellën me numrin 18.

Azdren Llullaku nga sot quhet zyrtarisht një futbollist i Virtus Entelën. Sulmuesi ka nënshkruar zyrtarisht edhe kontratën me klubin e Serisë B.

Sulmuesi shqiptar do të mbajë mbi shpinë fanellën me numrin 18.

“Jam i lumtur për rikthimin tim në Itali dhe të jem pjesë e kësaj skuadra” – komentoi në rrjetet sociale Llullaku pas firmosjes së kontratës. Ai ka qenë edhe më parë në kategoritë inferiore italiane, por fakti që ishte ekstrakomunitar, kishte bërë që të mos federohej dot me klubet profesioniste.

Më herët gjatë muajit janar, Llullaku shkoi edhe në Kazakistan, dhe ishte shumë pranë firmës me klubin e Ordabasit, por në fund gjithçka dështoi, dhe shqiptari zgjodhi Virtus Entelan për të vijuar karrierën.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO