ZYRTARE: Ky është kundërshtari i radhës për Joshuan – Lajmi.net
ZYRTARE: Ky është kundërshtari i radhës për Joshuan
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 12:51, 14 January 2018
Joshua do të përballet me neo-zelandezin Joseph Parker.

Anthony Joshua kërkon të rrëmbejë një tjetër titull  kampion bote dhe sot, përmes një mesazhi në rrjetet sociale ka konfirmuar se më 31 mars do të përballet me neo-zelandezin Joseph Parker.

Kjo përballje mes dy kampionëve të botës, të dy të pamposhtur në ring, do të zhvillohet në “Principality Stadium” të Kardifit.

Boksieri britanik është kampion bote në peshat e rënda në kategoritë IBO, IBF dhe WBA, ndërsa rivali i tij mban titullin e kategorisë WBO.

Fjalët kyçe: Anthony Joshua

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball