ZYRTARE: Kosova cakton dy ndeshje miqësore (FOTO) – Lajmi.net
ZYRTARE: Kosova cakton dy ndeshje miqësore (FOTO)
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 12:45, 11 July 2017
Orari i ndeshjeve nuk është bërë i ditur nga FBK.

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në Austri e Sllovaki për të zhvilluar miqësore me këto dy vende, në kuadër të përgatitjeve për parakualikimet drejt “Kina 2019”.

Edhe Austria e Sllovakia janë ekipe që do të marrin pjesë në parakualikime, prandaj Kosova do të mësojë nga afër nivelin e kundërshtarëve në këtë fazë, ndërsa në grup ka kundërshtarë si IRJ Maqedonia dhe Estonia.

Miqësoret në fjalë do të jenë një rast i mirë për selektorin e ri të Kosovës, Brad Greenberg, që të shoh nivelin e ekipit përfaqësues para ndeshjeve kualikuese.

Orari i ndeshjeve nuk është bërë i ditur nga FBK, ndërsa më 14 korrik reprezentacioni do të arrijë në Austri.


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO