ZYRTARE: Ja sa do të mungojë Umtiti – Lajmi.net
ZYRTARE: Ja sa do të mungojë Umtiti
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 21:40, 2 December 2017
Barazimi ndaj Celta Vigos është bërë edhe më i rëndë për Barcelonën pas lëndimi të qendërmbrojtësit kryesor të saj këtë edicion, Samul Umtitit.

Testet e kryera pas ndeshjes konfirmojnë se francezi ka pësuar tërheqje muskulore në këmbën e djathtë dhe pritet të mungojë për rreth tetë javë

Umtiri pësoi lëndim në minutën e 70-të të ndeshjes kundër Celta Vigos në “Camp Nou” gjersa ndoqi Iago Aspasin në aksionin nga i cili u shënua goli i dytë dhe barazimit i Celtas.

Barça do të jetë pa Umtitin në pjesën e mbetur të këtij viti dhe muajin e parë të vitit 2018.

Fjalët kyçe: . Barcelona, Samuel Umtiti

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels