ZYRTARE: Inzaghi, trajner i klubit të vjetër italian – Lajmi.net
ZYRTARE: Inzaghi, trajner i klubit të vjetër italian
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 17:14, 13 June 2018
Ai e pason Roberto Donadonin.

Ish-sulmuesi i njohur i Milanit, Pippo Inzaghi, është zyrtarizuar më krye të skuadrës së Bolognas në Serinë A.

Ai e pason Roberto Donadonin.

Lajmi është konfirmuar nga Bologna.

Pas dy sezoneve të Venezia në Serinë B, skuadër me të cilin nuk shkoi më shumë se faza gjysmëfinale e Play off-it (Venezia u eliminua nga Palermo) ish-sulmuesi i Milanit dhe i përfaqësueses italiane nis një aventurë të re në elitën e futbollit italian në krye të ekipit emilian. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO