ZYRTARE: Haye tregon nëse do të pensionohet nga boksi – Lajmi.net
ZYRTARE: Haye tregon nëse do të pensionohet nga boksi
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 23:46, 6 March 2017
David Haye insiston se do t’i rikthehet boksit pavarësisht humbjes nga Tony Bellew.

36 vjeçari të shtunën mbrëma është mposhtur në “02 Arena” në Londër nga Tony Bellew, duke dorëzuar meçin si pasojë e një lëndimi në shputë, që njihet si “lëndim i akilit”, lëndim ky jo i lehtë.

Kjo ka bërë që në mediet angleze të ketë shumë spekulime rreth të ardhmes së Haye në boks, ke flitej edhe për pensionimin e tij nga boksi, sigurisht duke llogaritur moshën 36 vjeçare të tij, dhe kohën që do t’i merr për rikuperim lëndimi.

Por gjitha këto ka hedhur poshtë vet boksieri, duke deklaruar se do të rikthehet në boks sa më shpejtë të jetë e mundur.

“Unë do të rikthehem”, ka deklaruar Haye, pavarësisht lëndimit të rëndë që ka pësuar./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

Fjalët kyçe: David Haye

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2