ZYRTARE: Harry Kane nënshkruan kontratë gjashtë vjeçare me Tottenham – Lajmi.net
ZYRTARE: Harry Kane nënshkruan kontratë gjashtë vjeçare me Tottenham
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 16:11, 8 June 2018
Harry Kane ka nënshkruar kontratë të re gjashtë vjeçare me Tottenham Hotspur.

Skuadra nga Londra ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Harry Kane, për vazhdimin e kontratës deri në vitin 2024.

Kane viteve të fundit ka bërë avancim të madh në karrierë duke u shndërruar në një nga sulmuesit më të mirë në botë. Ai po ashtu do të jetë kapiten i Anglisë në Kupën e Botës që nga 14 qershori fillon në Rusi.

Me marrëveshjen e re, Kane do të udhëheq Tottenhamin edhe për gjashtë vite në stadiumin e ri që do të hapet para fillimit të sezoni 2018/2019.

Harry Kane me Tottenham ka arritur të bëjë 213 paraqitje, duke shënuar edhe 140 gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO