ZYRTARE: Guardiola vazhdon kontratën me Cityn deri në vitin 2021 – Lajmi.net
ZYRTARE: Guardiola vazhdon kontratën me Cityn deri në vitin 2021
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 19:15, 17 May 2018
Manchester City dhe Pep Guardiola kanë arritur marrëveshje të re që do ta mbajë trajnerin spanjoll në ‘Etihad Stadium’ deri në vitin 2021.

47 vjeçari udhëhoqi Cityn drejt titullit në Premierligë, me arritjen e rekord pikëve, plot 100.

Lajmi për marrëveshjen e re është bërë i ditur në faqen zyrtare të klubit anglez.

“Jam shumë i lumtur dhe i gëzuar. Është kënaqësi të jem në gjendje të punoj këtu”, ka deklaruar Guardiola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO