Zyrtare: Goli i Shaqirit shpallet më i bukuri i vitit (VIDEO) – Lajmi.net
Zyrtare: Goli i Shaqirit shpallet më i bukuri i vitit (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:32, 18 May 2017
Goli i Xherdan Shaqirit ndaj Hull Cityt është zgjedhur më i bukuri i vitit nga Stoke City.

Futbollisti kosovar është shprehur shumë i lumtur që e ka fituar këtë çmim.

“Ky gol ishte shumë i bukur, por ka pasur edhe tjerë të bukur. Jam shumë krenar për këtë çmim”, deklaroi Shaqiri, përcjellë “Lajmi.net”.

“Është gjithmonë mirë si një futbollist profesionist të arrish diçka. Ishin disa gola të bukur por mendoj se ai i duhuri fitoi”, shtoi ai.

Më poshtë mund t’i shikoni golat e sezonit nga Stoke, ku i pari është zgjedhur ai i Shaqirit. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Xherdan Shaqiri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball