Zyrtare: Futbollisti i Vala Superligës transferohet në Suedi (FOTO) – Lajmi.net
Zyrtare: Futbollisti i Vala Superligës transferohet në Suedi (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:13, 18 May 2017
 Ish-futbollisti i Hajvalisë që këtë sezon luajti për Besën në Vala Superligë, Shkëlqim Pacolli, është bërë edhe zyrtarisht me skuadër të re.

Ai ka nënshkruar për ekipin suedez, Linkoping City.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e këtij ekipi në Twitter.

Trajneri i kësaj skuadre, Melke Alan, ka thënë që lojtarë si Pacolli i duhen ekipit, pasi që ai mund të luajë në të gjitha pozitat, madje edhe portier.

Për transferimin e Pacollit te Linkoping kanë shkruar edhe mediat skandinave, me “Klackspark.com” që e konsideron 23-vjeçarin si goditje të qëlluar për ekipin.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Shkelqim Pacolli

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble