Zyrtare: FFK dënon rëndë Bajram Gashin dhe Ismet Munishin pas video-skandalit – Lajmi.net
Zyrtare: FFK dënon rëndë Bajram Gashin dhe Ismet Munishin pas video-skandalit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 17:48, 19 April 2017
Koomisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës ka treguar dhëmbët përballë video-skandalit të publikuar javë më parë.

Me këtë rast, ata kanë dënuar gjyqtarin kryesor Bajram Gashi me një vit mos ndarje të drejtësisë në të gjitha ndeshjet zyrtare.

Trajneri Ismet Munishi është dënuar me gjashtë muaj drejtim në të gjitha ndeshjet zyrtare të organizuara nga FFK.

Vëzhguesi Ali Ajeti e ka pësuar më së keqi, pasi u dënua me dy vite. Gjyqtari anësor Edmond Zeqiri u dënua me gjashtë muaj.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy

Fjalët kyçe: Bajram Gashi, Ismet Munishi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper