ZYRTARE: Dortmund prezanton zëvendësuesin e Dembele (FOTO) – Lajmi.net
ZYRTARE: Dortmund prezanton zëvendësuesin e Dembele (FOTO)
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliMerkatoSport 16:49, 28 August 2017
Borussia Dortmund ka intervenuar në treg për të gjetur zëvendësuesin e Ousmane Dembele.

Skuadra gjermane që është fituese e Kupës, ka zyrtarizuar transferimin e Andrey Yarmolenko nga Dynamo Kiev.

Sulmuesi ukrainas është prezantuar si lojtar i Dortmundit, me të cilët ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2021.

Yarmolenko, ka qenë pjesë e Dynamo Kiev që nga viti 2008, dhe në 228 paraqitje ka shënuar 99 gola.

Ai pritet të jetë pjesë e reprezentacionit të Ukrainës, në ndeshjen kualifikuese ndaj Kosovës në muajin tetor./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper