ZYRTARE: Carrick pensionohet në fund të sezonit – Lajmi.net
ZYRTARE: Carrick pensionohet në fund të sezonit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 16:25, 12 March 2018
Michael Carrick do t’i jep fund karrierës futbollistike në fund të sezonit.

Mesfushori anglez, ka njoftuar se ka vendosur të tërhiqet nga futbolli në fund të sezonit.

Carrik që është pjesë e Manchester United që nga viti 2006, ka thënë se ka ardhur koha e largimit nga futbolli.

“Vjen një kohë kur trupi ju thotë se duhet ndalur. Këtu kam mbërritur unë”, ka deklaruar Carrick.

36 vjeçari Carrick, pas pensionimit pritet që t’i bashkohet stafit teknik te Manchester United./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO