Zv/ministri i Financave: Reforma fiskale mbron biznesin vendor – Lajmi.net
Zv/ministri i Financave: Reforma fiskale mbron biznesin vendor
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 19:43, 10 May 2018
Hyzer Gashi, zëvendësministër i Financave në Ditë Mbas Dite në TV RROKUM ka thënë se buxheti i shtetit është ai i cili është dhe lenë pak hapësirë për të bërë ndonjë ndryshim të madh.

 

Ai ka thënë se Ministria e Financave ka presion të vazhdueshëm nga kërkesa te shumta, por ata po mundohen me i nda në ato kategori që kanë nevoja sikur janë kategoritë e shumta sociale.

Sipas tij, ata kane pritje dhe te hyra nga taksat e ndryshme.

“Të hyrat do të zvogëlohen nga doganat ngase marrëveshja me vendet evropiane është e atillë”, tha Gashi.

Gashi tha se janë duke bërë reforma të shumta fiskale, sikur janë ajo e të bërit biznës, por edhe në të hyrat nga TVSH.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO