Zuckerberg dëshmon për rritjen aksioneve të Facebook – Lajmi.net
Zuckerberg dëshmon për rritjen aksioneve të Facebook
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 17:27, 11 April 2018
Skandali i Facebook që i dha kompanisë Cambridge Analytica informacione rreth bindjeve politike dhe fetare, ngjarjeve të ndjekura dhe postimeve të pëlqyera nga miliona përdorues të saj, tronditi jo pak aksionet në Bursë të rrjetit më të madh social.

Humbjet i kaluan 50 miliardë dollarë dy ditë pas publikimit të lajmit.

Por mbrëmjen e së martës, teksa themeluesi i Facebook po dëshmonte para Kongresit Amerikan, vlera e aksioneve të saj filloi të rritej me 2%.

Fjalët kyçe: aksionet, Facebook

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper