Zona përgjatë lumit Mirusha në Malishevë, shpallet zonë me interes të veçantë – Lajmi.net
Zona përgjatë lumit Mirusha në Malishevë, shpallet zonë me interes të veçantë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:30, 13 June 2018
Kuvendi i Komunës së Malishevës, sot ka mbajtur një mbledhje urgjente.

Në këtë mbledhje, me shumicë të votave, zonën përgjatë lumit Mirusha në Malishevë, e ka shpallur zonë të interesit të veçantë, me interes publik, me qëllim të realizimit të projektit për rregullimit e shtratit të lumit, si masë parandaluese ndaj vërshimeve dhe përmbytjeve që shkaktohen në këtë pjesë.

Me shpalljen zonë me interes të veçantë, hapet rrugë për inicimin e procedurave dhe më pas realizimin e projektit, për rregullimin e shtratit të lumit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO