Zjarri në Kaliforni vret 21 persona përfshirë edhe një çift të moshuar – Lajmi.net
Zjarri në Kaliforni vret 21 persona përfshirë edhe një çift të moshuar
Autori: Lajmi.net BotaLajme 23:36, 11 October 2017
Një çift që kohët e fundit festoi përvjetorin e tyre të 75-të të martesës, janë mes 21 të vdekurve nga zjarret në Kaliforni.

Charles Rippey, 100-vjeçar dhe gruaja e tij 98-vjeçare, u dogjën nga flakët që kanë shkatërruar 115 mijë hektarë dhe 3.500 ndërtesa.

Çifti nga Wisconsin u takua për herë të parë në shkollën fillore, treguan djemtë e tyre për Neë York Times,shkrun BBC, transmeton Klan Kosova.

Policia në qarkun Sonoma thonë se 380 persona ende janë të zhdukur.

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels