Zidane “ndezë” spekulimet, flet për Neymarin dhe Ronaldon – Lajmi.net
Zidane “ndezë” spekulimet, flet për Neymarin dhe Ronaldon
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 16:40, 11 May 2018
Sa më afër afatit kalimtar, aq më shumë rriten zërat për transferimin e Neymarit nga Real Madrid.

Është tani trajneri francez i Real Madridit, Zinedine Zidane, që është përfshirë në këto thashetheme.

Zidane ka thënë se nuk asnjë dyshim se Neymar dhe Cristiano Ronaldo mund të luajnë së bashku në një skuadër, por ka refuzuar të përgjigjet nëse skuadra e tij do të paraqesë ofertë për yllin brazilian.

Neymar një vit më parë për shumë rekorde 222 milionë euro, la Barcelonën për t’iu bashkuar PSG-së, nga e cila skuadër po kërkon të largohet këtë verë.

“Pas finales së Ligës së Kampionëve, do të flasim me skuadrën për synimet e ardhshme”, është përgjigjur Zidane në pyetjen nëse Neymar mund të transferohet te Real Madrid.

“Në pyetjen nëse Ronaldo dhe Neymar do të mund të luanin së bashku, ai ka thënë: Të mirët gjithmonë mund të luajnë së bashku”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO