Zidane i jep lamtumirën Realit, bëhet trajner i gjigantit evropian – Lajmi.net
Zidane i jep lamtumirën Realit, bëhet trajner i gjigantit evropian
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSerie ASport 21:53, 12 January 2018
Mund të ju duket e pabesueshme, por Zinedine Zidane mund të largohet nga Real Madridi, në kërkim të një aventure të re.

Menjëherë pasi ‘Corriere dello Sport’ njoftoi se Massimiliano Allegri mund të largohet  në fund të sezonit nga Juventusi për të marrë drejtimin e Chelsea, emri i Zinedine Zidane është përmendur për ta zënë vendin e tij tek kampionët e Serie A.

Është presidenti i Juventusit, Andrea Angelli që pëlqen Zidanen, ndërsa në listë janë edhe Roberto Mancini me Simone Inzaghin.

Kujtojmë se Zidane ka qenë lojtar i Juventusit në vitet 1996/2001./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO