“Zhduket” Yerry Mina – Lajmi.net
“Zhduket” Yerry Mina
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 23:31, 9 March 2018
Ernesto Valverde publikoi sot listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen e të shtunës, që Barcelona do të diskutojë kundër Malaga, në të cilën bie në sy mungesa e mungesa e përsëritur e Yerry Mina.

Kolumbiani kishte luajtur 90’ minuta në finalen e Superkupës së Katalonjës, por me të rikthyer ndeshjet zyrtare, Mina ka ngelur sërish jashtë skuadrës blaugrana.

Trajneri Valverde ka grumbulluar të gjithë futbollistët që ka në dispozicion, për të plotësuar 18-shen, ndërkohë që nuk mund të besojë te Iniesta, Semedo apo Denis Suárez, të dëmtuar.

Yerry Mina erdhi te Barça për të zëvendësuar Mascheranon që u transferua në Super Ligën e Kinës, por mezi ka luajtur një ndeshje. Madje, as problematika e Pique, që mban pozicionin e tij natural si mbrojtës i qendrës së djathtë, nuk shërbeu për ta parë kolumbianin në fushë, shkruan telesport.

Përkundrazi, trajneri Valverde ka preferuar më mirë që të aktivizojë në fushë dy futbollistë sallaks në qendër të mbrojtjes, si Umtiti dhe Vermaelen, kundrejt shërbimeve të Yerry Mina.

I çuditshëm duket tani nxitimi i klubit për të blerë kolumbianin në këmbim të shumës prej 11.8 milionë euro, ndërkohë që mund ta kishin blerë në merkaton e ardhshme të verës, për shumën e 9 milionë euro.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO