Zgjidhet makina e vitit, për herë të parë kjo markë – Lajmi.net
Zgjidhet makina e vitit, për herë të parë kjo markë
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:40, 16 April 2018
Si asnjëherë më parë një fuoristradë e prodhuar nga Volvo është cilësuar si makina më e mirë e vitit. Kjo është arritur falë suksesit të modelit XC40, pasardhëse e XC90 dhe XC60.

Modeli i parë i bazuar në arkitekturën e re kompakte modulare CMA, e pajisur me sistemet më të avancuara të sigurisë dhe mbrojtjes së pasagjerëve, me pajisje për të lehtësuar udhëtimin dhe me një dizajn të brendshëm të mirë-ideuar, veçanërisht funksional në shfrytëzimin e hapësirave.

Jo më kot ishte Volvo XC40 që fitonte, për herë të parë në historinë e prodhuesit suedez të makinave, titullin prestigjioz evropian të “Automjetit të Vitit” për 2018-ën.

Një dëshmi e interesit të madh për këtë model janë edhe të dhënat e para për porositë, që vijnë nga e gjithë Europa dhe SHBA, që i kanë kaluar 20 mijë kërkesat.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals