Zgjedhjet në Shqipëri në të njëjtën ditë me festën e Bajramit – Lajmi.net
Zgjedhjet në Shqipëri në të njëjtën ditë me festën e Bajramit
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 18:00, 19 May 2017
Arritja e një marrëveshje mes mazhorancës dhe opozitës nuk ishte e lehtë, ndonëse kishte një sërë përpjekjesh nga ndërkombëtarët.

Marrëveshja u arrit edhe për datën e zgjedhjeve, që do të jetë 25 qershori. Por, siç duket nuk është llogoritur shumë mirë kjo datë pasi po të njëjtën ditë është edhe festa e Bajramit të Madh edhe votimet.

Gjithashtu, muaji qershor do të përkojë me Ramazani dhe mbajtjen e agjësrimit.

Si kurrë më parë, fushata zgjedhore do të zhvillohet gjatë muajit të agjemitm ndërsa zgjedhjet do të mbahet pikërisht në ditën e Bajramit të Madh, gjë e cila mund të ndikojë edhe në numrin e votuesve atë ditë, të cilët do të jenë të ndërë mes festimi dhe votimit./ Lapsi.al

Fjalët kyçe: Bajrami, Shqipëri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels