Zëvendësministri i Punëve të Brendshme: Të mos heshtën vrasjet, të shkojnë autorët prapa grilave – Lajmi.net
Zëvendësministri i Punëve të Brendshme: Të mos heshtën vrasjet, të shkojnë autorët prapa grilave
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 14:29, 12 January 2018
Zëvendësministri për Punë të Brendshme ka reaguar ndaj deklaratave të analistit Bajrush Morina, i cili në përvjetorin e 19-të të vrasjes së veprimtarit të shquar Enver Maloku, tha se dorasi ishte një deputet i Kuvendit të Kosovës më bashkëshorte.

Zeka ka bërë thirrje që të hetohen këto pretendime, të ndërmerren veprime konkrete nga institucionet shtetërore, shkruan në Facebook Izmi Zeka.

Lexoni shkrimin e tij të plotë:

Paradokset në Kosovë janë të tmerrshme

Dje dëgjova Bajrush Morina ku në njëfarë mënyre i dinë vrasësit e intelektualit Enver Maloku, del publikisht e nuk shihen veprime konkrete të institucioneve tona shtetërore.

O njerëz çka jeni ka bëni. Veproni. Çfarë pret kryeprokurori i shtetit.

Njerëzit dalin në publik dhe flasin hapur për raste të dhimbshme të vrasjeve dhe heshtën këto gjëra.

Apo rasti i mbrëmshëm në televizioni Klan ishte shok për qytetarët e Kosovës.

Këtu dikush duhet të jetë prapa grilave ata që po akuzojnë apo ata që kanë bërë veprën.

Mjaftë më. mos flini. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: akuzat, Izmi Zeka, Vrasjet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals