Zeka: Së pari të hetohet UDBA më pas SHIK-u – Lajmi.net
Zeka: Së pari të hetohet UDBA më pas SHIK-u
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:07, 16 April 2018
Deputeti i NISMA-s, Mialim Zeka ka thënë se ka qenë e pari që ka kërkuar hetimin për Postën dhe Valën, sepse sipas tij aty ka më së shumti parregullsi, por kjo nismë nuk është mbështetur.

Ai ka thënë se ka qenë kundër hetimit të SHIK-ut pasi kam thënë se duhet të hetohet UDBA, transmeton lajmi.net.

Zeka ka shprehur shqetësim edhe për shkollat e Kosovës, ku mësimdhënësit po bëjnë skandale me nxënësit, duke i maltretuar në mënyra të ndryshme.

Ai ka kërkuar ka ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi që të merren masa konkretet dhe ta trajtojë këtë problem serioz. /Lajmi.net/

 

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball