Zeka: Kryeministri nuk duhet të merret me Demarkacionin, Asociacionin dhe Ushtrinë – Lajmi.net
Zeka: Kryeministri nuk duhet të merret me Demarkacionin, Asociacionin dhe Ushtrinë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:33, 13 September 2017
Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka thotë se kryeministri Ramush Haradinaj, duhet t’ju ike tri temave të rëndësishme.

Sipas tij, Demarkacioni, Asociacioni dhe Ushtria janë tema për VV-në.

Postimi i plotë i Zekës:

Mendoje qe tri temave duhet me ju ike Kryeministri, sepse jane tema vetem per VV

  1. Demarkacioni
  2. Asociacioni i komunave serbe
  3. Formimi i Ushtrise te Kosoves

Ka shume tema jetesore me te cilat duhet me u marre Kryeministri dhe Qeveria. Per mu ashte problem qe pacientete po na vdesin neper spitale pa fasha, e pa xhilpera. Per mu ashte problem qe nexenesit po shkojne ne shkolle me dy nderrime, e njemije probleme tjera te arsimit. Per mu ashte problem ceshtja e cerfheve per femije. Per mu eshte problem gjendja e te moshuareve. Per mu ashte problem kriminalizimi i Parlamentit, Gjykatave, dhe Prokurorise. Per mu ashte problem ndotja e ambientit, e degradimi total i qyteteve e fshatrave, me ndertime pa asnje kriter, duke shkaterruar token pjellore te femijeve tane.

Keto temat e “medha”, plus Bashkimin Kombetar, lenjave opozites, se ne te kaluaren fet e kane pas ba…!!!

Fjalët kyçe: Milaim Zeka, Ramush Haradinaj

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Stealth Sniper