Zeka: Demarkacioni do ta rrëzojë qeverinë Haradinaj – Lajmi.net
Zeka: Demarkacioni do ta rrëzojë qeverinë Haradinaj
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 23:17, 14 February 2018
Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka thënë se deputetët e partisë së kryeministrit Haradinaj, me qëndrimin e tyre kundër versionit aktual të demarkacionit, nuk janë të vetëdijshëm se do ta rrëzojnë Qeverinë.

Zeka, duke folur në emisionin “Debat D +” në RTV Dukagjini, ka thënë se AAK-ja është më këmbëngulëse kundër Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, sesa Vetëvendosja dhe kjo sipas tij është brengosëse, transmeton Telegrafi.

“Deputetët e AAK-së, në vend se t’i ndihmojnë kryeministrit të tyre, edhe kryeministrit tim, që të dalin nga kjo krizë, ata nuk po e dinë se demarkacioni mund ta rrëzojë Qeverinë. Demarkacioni do ta rrëzojë Qeverinë, në qoftë se nuk kalon. Prandaj këta duhet të ndërmarrin një iniciativë për të gjetur ndonjë zgjidhje”, tha Zeka.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO