Zbulohet mënyra si ndalet Messi – Lajmi.net
Zbulohet mënyra si ndalet Messi
Autori: Lajmi.net La LigaSport 13:55, 9 February 2018
Gjatë një aksioni në hyrje të zonës "pleshti" markohet nga mborjtësi i Valencias në një mënyrë të çmendur.

Të markosh një lojtarë është një punë e vështirë për një mbrojtës por kur bëhet fjalë për Messin kjo vështirësi merr përmasa dhjetra herë më të mëdha.

Por leksioni i mundit i markimit erdhi mbrëmë në gjysmëfinalen e dytë Valencia-Barcelona, ku katalanasit arritën të prenin biletën për në finale falë fitores 0-2.

Messi në atë takimnuk shënoi asnjë gol dhe arsyet janë të qarta, kush e linte. Gjatë një aksioni në hyrje të zonës “pleshti” markohet nga mborjtësi i Valencias në një mënyrë të çmendur. Mbrojtësi ishte i gatshëm të bënte çmos për ta ndalur dhe më në fund e gjeti. Mënyra për ta ndalur argjentinasin është duke mos e lënë të shohë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO