Zbulohet kush është shkrimtari i preferuar i Ismail Kadaresë – Lajmi.net
Zbulohet kush është shkrimtari i preferuar i Ismail Kadaresë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 15:08, 9 November 2018
Gjatë shfaqjes se dokumentarit “Kadare” u përmend mes faktesh të tjera interesante edhe se cili është shkrimtari i preferuar i Kadaresë.

Gjatë shfaqjes se dokumentarit “Kadare” të realizuar në vitin 2011 nga regjisori Pirro Milkani, së bashku me të birin Eno Milkanin, u përmend mes faktesh të tjera interesante edhe se cili është shkrimtari i preferuar i Kadaresë.

Bëhet fjalë për mjeshtrin e lirikës Lasgush Poradecin. Regjisori Pirro Milkani lidhur me dokumentarin “Kadare” u shpreh së është ndër filmat më të mirë që ka realizuar.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO