Zbulohet avioni i Luftës së Dytë Botërore në Paqësor (Foto) – Lajmi.net
Zbulohet avioni i Luftës së Dytë Botërore në Paqësor (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 9:56, 11 August 2017
Turistët presin të dëshmojnë mrekulli të papritura kur eksplorojnë botën. Por turistët që vizituan arkipelagun mikronezian të Palau zbuluan një pamje të pazakontë, të rrallë pasi u zbuluan në një avion të humbur të Luftës së Dytë Botërore.

Avioni që besohet të jetë Japanese Aichi E13A, hidroavion me rreze të gjatë zbulimi, u gjet në një lumë të cekët në arkipelagun e Palau, e cila ka 500 ishuj piktoreskë.

Në imazhet e publikuara në Imgur avioni shihet që e ka ruajtur formën e tij dhe është i paprishur. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush