Zbulohen fanellat e disa Kombëtareve për Botërorin 2018 – Lajmi.net
Zbulohen fanellat e disa Kombëtareve për Botërorin 2018
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 14:10, 20 March 2018
Lionel Messi ka prezantuar fanellën e re të Argjentinës.

Firma e njohur gjermane e veshjeve sportive ADIDAS ka zbuluar unfirmormat e para dhe të dyta të dysa prej përfaqësueseve pjesëmarrëse në “Rusi 2018”.

Bëhet fjalë për Belgjikën, Gjermaninë (uniforma e dytë është e blertë, se në Italia 90), Argjerntinën (unfirmora e dytë, e zezë), Kolumbinë, Spanjën, Japoninë, Meksikën, Suedinë dhe Rusinë.

Nike ndërkohë, ka sbuluar vetëm uniformën e Portugalisë.

belgjika c_29_fotogallery_1021233__imagegallery__imagegalleryitem_12_image c_29_fotogallery_1021233__imagegallery__imagegalleryitem_23_image

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO