Zbulimi i ri për tumorin mund të shpëtojë miliona jetë – Lajmi.net
Zbulimi i ri për tumorin mund të shpëtojë miliona jetë
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 14:26, 20 March 2017
Lajme të mira për një sëmundje të keqe.

Sipas një zbulimi të prezantuar në Festivalin Britanik të Shkencës, tashmë me një analizë të thjeshtë gjaku mund të kostatohet kanceri në fazat e tij të para pa u shfaqur akoma simptomat.

Nëpërmjet kësaj analize arrihet të mësohet nëse qelizat e gjakut kanë pësuar ndryshime si pasojë e prezencës së kancerit në organizëm. Kjo analize zgjat për një periudhë kohe prej disa orësh dhe mendohet se mund të realizohet pa problem në çdo laborator normal.

Akoma më interesant këtë zbulim e bën fakti që do të këtë një kosto mjaft të ulët. Zbulimi konsiderohet mjaft efektiv, madje krahasohet në të njëjtën vlerë që ka detektori i tymit në shtëpi në rastin kur bie zjarr.

Fjalët kyçe: Studim, tumor

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan