Zbardhi dhëmbët dhe i bëni ata më të shëndetshëm, vetëm duke përdorur këtë lëng magjik – Lajmi.net
Zbardhi dhëmbët dhe i bëni ata më të shëndetshëm, vetëm duke përdorur këtë lëng magjik
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 19:42, 13 August 2017
Dhëmbët mund të zbardhen në qoftë se ju përdorni gjethe dafine me lëkurën e tharë të portokallit.

Në një enë hidhni disa fletë dafinë dhe lëkura portokalli të thara dhe shtoni pak ujë. Lërini në ujë për një natë dhe me lëngun e përftuar lyeni dhëmbët dhe lëreni të veprojë për 4 minuta.

Në fund lajini dhëmbët me pastë.

Fjalët kyçe: Dhëmbë, zbardhoni

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play World Soccer Champion