Zana Rudi: Kosova partnere në fushën globale kundër terrorizmit  (Video) – Lajmi.net
Zana Rudi: Kosova partnere në fushën globale kundër terrorizmit  (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:00, 13 September 2017
Ambasadorja e Kosovës në Panama, Zana Rudi iu ka bashkuar ambasadorit të SHBA-ve, John Feeley dhe një numër të ambasadorëve tjerë në Republikën e Panamasë në fushatën kundër terrorizmit në përvjetorin e 11 shtatorit.

 

Përmes një video mesazhi, Rudi ka thënë se Kosova është shtet që ofron siguri në funksion të paqes.

Ajo ka theksuar se Kosova është një ndër partnerët në fushën globale kundër terrorizmit. “Në një betejë me të keqen universale shtetet nuk mund dhe nuk duhet të mbeten neutrale”, është shprehur ambasadorja kosovare.

Për më shumë shikoni videon e plotë:

Fjalët kyçe: Kosova, Panama, Terrorizmi, Zana Rudi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper