Zaev: VMRO-DPMNE duhet të shkojë në opozitë – Lajmi.net
Zaev: VMRO-DPMNE duhet të shkojë në opozitë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 20:37, 20 March 2017
Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të shkojë në opozitë

“Nuk mundet për ne të jetë e pranueshme një njeri i cili ka qenë bartës i regjimit dhe që shkaktoi krizën, i cili përgjonte dhjetëra mijëra qytetarë, burgoste gazetarë, opozitarë dhe njerëz tjerë të pafajshëm, i dyshuar për kriminalitet financiar, në Maqedoni të jetë zgjidhje për krizën. Ai duhet të jetë i gatshëm të kalojë në opozitë”

P”as vetes kemi 67 deputetë, ku qëndrojnë prapa 700 mijë vota. Tani pason vetëm dorëzim demokratik i pushtetit dhe asgjë tjetër”, ka thënë sot lideri socialdemokrat Zoran Zaev në intervistën për Al Jazeera.

“Vetëm programi i qeverisë së re është zgjidhje. Mbetemi në institucione, duhet të formohet qeveri e re dhe VMRO-DPMNE duhet të shkojë në opozitë…”, ka thënë Zaev.

Fjalët kyçe: LSDM, VMRO, Zaev

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Rock Wheels