Youtube sjell mundësinë për regjistrim ‘live’ nga telefoni – Lajmi.net
Youtube sjell mundësinë për regjistrim ‘live’ nga telefoni
Autori: Lajmi.net Teknologji 13:12, 19 May 2017
Tashmë nuk keni nevojë të jeni abonues në Youtube për të bërë video live nga telefoni.

Sipas raporteve të fundit, kompania Youtube ka sjell mundësinë që secili të bëjë video live nga telefoni, pasi deri tani është dashur që të jeni të abonuar dhe të keni në kanal mbi 1 mijë abonues, shkruan lajmi.net.

Megjithatë, për të regjistruar live, ju duhet të keni kanal të verifikuar dhe ai nuk duhet të ketë ndalesa të xhirimit live në 90 ditët e fundit.

Youtube ende nuk e ka bërë zyrtar këtë lajm, por ky ndryshim tashmë ka filluar të aplikohet./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO