Ylli i Shqipërisë te top-dështimet e Series A – Lajmi.net
Ylli i Shqipërisë te top-dështimet e Series A
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 18:51, 11 October 2017
Pas këtij fillim sezoni, me skuadrat që kanë kolauduar kontingjentin e tyre, e përditshmja italiane “La Gazzetta dello Sport” sjell futbollistët që nuk kanë treguar më të mirën e tyre në kampionat.

Në formacionin e të dështuarve bën pjesë edhe vlonjati Ledian Memushaj.

Pas transferimit te ekipi i Beneventos, 30-vjeçari duket se nuk ka gjetur ende formën e sezonit të kaluar, ku ishte nga më të mirët tek ekipi i Peskarës, edhe pse nuk arriti ta mbante ekipin e tij në ligën e parë.

Krahas tij, në këtë formacion me lojtarët më të dobët në 7 javët e para bëjnë pjesë edhe emra të njohur si Dagllas Kosta i Juves, Bertolaçi apo Çerçi.

Edhe në dy ndeshjet e vështira të kombëtares me Spanjën dhe Italinë, Memushaj nuk bëri një paraqitje nga ato të cilat jemi mësuar ta shohim në Europianin 2016 apo edhe më parë.

memushaj

Fjalët kyçe: Ledian Memushaj

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play 8 Ball Pool