Yagcilar-Sardi pajtohen për vazhdimin e bashkëpunimit – Lajmi.net
Yagcilar-Sardi pajtohen për vazhdimin e bashkëpunimit
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:26, 11 October 2017
Ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Prishtinë, Piero Cristoforo Sardi, të cilin e ka falënderuar për kontributin dhe mbështetjen që ka dhënë Italia për shtetin e Kosovës.

 

Yagcilar informoi diplomatin italian për fushëveprimin e ministrisë, për reformat në administratën publike dhe modernizimin e saj.

Ministri Yagcilar dhe ambasadori italian u pajtuan  për bashkëpunim në fushat të interesit të përbashkët, por edhe për shkëmbimin e përvojave me Ministrinë e Administratës Publike të Italisë.

 

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan