Xavi: Buffon – Ronaldo, ky duhet të jetë fitues i “Topit të Artë” – Lajmi.net
Xavi: Buffon – Ronaldo, ky duhet të jetë fitues i “Topit të Artë”
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 14:23, 18 May 2017
Xavi ka dhënë mendimin e tij.

Xavi shpreson se ky të jetë titulli i për Gianluigi Buffon, që po ashtu shpreson se do ta fitojë Topin e Artë.

“Juventus është skuadër shumë e fortë dhe këtë e treguan duke eliminuar Barcelonën, sepse kanë mbrojtje të mirë. Finalen e shoh 50:50”, tha Xavi për AS.

“Kam lexuar që Buffon nuk e ka fituar kurrë Ligën e Kampionëve. Ai e meriton atë dhe Topin e Artë po ashtu”.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Gianluigi Buffon, Juventus, Xavi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper