WhatsApp me emoji të vetët – Lajmi.net
WhatsApp me emoji të vetët
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 23:09, 4 October 2017
WhatsApp është gati të ndryshojë emoji. Pasi ka përdorur për vite me radhë ato të Apple, madje dhe në smartphone Android, aplikacioni ka vendosur të kalojë në pitogramet “e bëra në shtëpi”.

Duke ndjekur rrugën e Facebook dhe Twitter, WhatsApp ka vizatuar emojit e veta. Siç bën të ditur Emojipedia, për momentin shfaqen vetëm në versionin Beta të aplikacionit për smartphone Android, por në të ardhmen do jenë në dispozicion të të gjithë përdoruesve.

Emojit e reja të WhatsApp, qoftë dhe të përsonalizuara, nga afër na kujtojnë ato të Apple. Në emoji ka disa personazhe të fantazisë që nuk janë akoma në platformën iOS të Apple, mes të cilëve vampirë, gjeniu i llampës, elfët e magjistarët. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Emoji, WhatsApp

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper