Vulin: Brukseli duhet ta dijë se krijimi i Shqipërisë së Madhe do të thotë luftë ballkanike – Lajmi.net
Vulin: Brukseli duhet ta dijë se krijimi i Shqipërisë së Madhe do të thotë luftë ballkanike
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 12:11, 20 April 2017
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin ka thënë se qëllimi i shqiptarëve  është bashkimi i Kosovës me Shqipërinë.

Mirëpo, sipas tij kjo mund të ndodhë vetëm me një luftë të madhe ballkanike, transmeton lajmi.net.

“Prishtina dhe Tirana kanë treguar se qëllimi i tyre është krijimi i Shqipërisë së Madhe dhe bashkimi i gjithë shqiptarëve kudo që jetojnë në Ballkan. Kjo mund të realizohet vetëm me një luftë të madhe ballkanike. E gjitha është bërë e qartë në Bruksel dhe në qoftë se këta të fundit nuk janë në gjendje ta dënojnë një sjellje të tillë atëherë përgjegjësia për ngjarjet e ardhshme bie mbi ta”, ka thënë Vulin./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: BE, Brukseli, Shqiptaret, vulin

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2